O nás

Historie společnosti začíná ve třicátých letech minulého století ve firmě Baťa, kdy velké množství usňových odpadů z koželužské a obuvnické výroby bylo zpracováváno na recyklovanou useň pro použití zpět do výroby obuvi. Od jednoduchých výrobních postupů byla postupně technologie zdokonalována až po moderní výrobní linky.

Od roku 1991 je pokračovatelem tradice společnost STEMA, spol. s r.o., na kterou přešla výroba od bývalého státního podniku Svit. V důsledku nových technologií výroby obuvi a vysokých požadavků na obuvnické materiály, vyvstala nutnost uvést na trh daleko širší sortiment vhodných materiálů, proto společnost Stema postupně navázala spolupráci s italskými výrobci textilních a celulózových materiálů, s firmami BIAGIOLI, LORENZI, TEXON.

Jako pojidlo celulózových a usňových vláken obuvnických materiálů byl používán přírodní latex, který STEMA na počátku 90. let nakupovala u tuzemského dodavatele. Postupně ale získávala zkušenosti s přímým nákupem u výrobců a toho začala postupně využívat také pro nákup přírodních kaučuků a stala se tak významným dodavatelem těchto surovin, které dodává na trh z vlastních skladů v Otrokovicích.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stema-trade.cz/o-nas#sigProGalleriabe9d7ea5bd

Jakýkoliv druh přírodního latexu nebo přírodního kaučuku jsme schopni dodat v co nejkratší lhůtě v jakémkoliv množství. Běžné typy jsou na skladě, speciální typy dodáme v krátkém termínu díky kontaktům s výrobci a dalšími obchodníky s tímto zbožím.


Další významnou aktivitou společnosti je servisní a obchodní činnost s přírodními latexy a kaučuky. STEMA spol. s r.o. patří v současné době mezi největší dovozce přírodních latexů a kaučuků v České republice.

Na obchodní činnost s přírodními kaučuky, latexy a obuvnickými materiály získala společnost v roce 2004 certifikát ISO 9001, který se pravidelně obnovuje.

Pro své zákazníky firma STEMA spol. s r.o. uzavřela smlouvu o sdruženém plnění se společností EKO-KOM, a.s. s účiností od 1.10.2004, která se pravidelně obnovuje.