Obuvnické materiály

Celulozové plošné materiály
Stélkový celulozový materiál s obchodním názvem Celstelen, který byl v nedávné minulosti vyráběn ve společnosti Stema je v současné době nahrazen materiály italské firmy Texon, kterou Stema spol. s r.o. zastupuje na českém a slovenském trhu. Celulozové materiály nacházejí využití v obuvnickém průmyslu při výrobě vnitřních dílců – především napínacích stélek, ale také jako výztužný a podkladový materiál v galanterii.

Materiály na bázi netkaných textilií
Další výraznou složkou v nabídce plošných materiálů je rozšíření o inovativní produkty pro bezpečnostní obuv z antistatického, vodivého a antiperforačního materiálu. Jedná se materiály italské firmy Biagioli, kterou Stema spol. s r.o. zastupuje na českém i slovenském trhu. Velmi žádané jsou především materiály na našívací stélky, napínací stélky, podšívkové materiály ale také řada vysoce kvalitních latexových pěn, včetně paměťové pěny, které mohou být kombinovány s celulózovými materiály i jinými materiály.

Společnost STEMA, spol. s r.o. nabízí také materiály s nehořlavou úpravou, hydrofobní materiály, materiály s antibakteriální úpravou a mnoho dalších materiálů používaných v obuvnickém, galanterním, ale i automobilovém průmyslu.